Fórum Simple:Press

Při pohledu do budoucna by pro nově zakládaný klubový web byla pravděpodobně nejvhodnější Joomla, avšak ta by mohla případné patenciální přispěvatele odradit svým pro začátečníka nepříliš přítulným rozhraním. Proto padla volba na WordPress, který ovšem ve svém jádru diskusní fórum nemá. Bylo jej tedy nutné rozšířit některým ze zásuvných modulů (pluginů). Oblíbený a doporučovaný BBpress se v rámci testování ukázal jako sice skvělý, ale přesto mastodont. Proto padla volba na nekomerční ořezanou verzi Simple:Press. (No, kdyby snad bylo nejhůř, uděláme časem migraci na BBp.)

Uživatelské skupiny versus obsah fóra

Diskusní fórum je rozděleno na tématické oblasti (skupiny), pod každou skupinu jsou zařazena jednotlivá podřízená témata a v nich příslušná diskusní vlákna.

Všichni návštěvníci webu celý rozsah diskusního fóra nevidí. Možnost číst a případně i přispívat je dána úrovní přístupových oprávnění, které uživatel má a jež je rozděleno do pěti stupňů.

Neregistrovaní uživatelé mohou do fóra přistupovat jako hosté a to s velmi omezenými možnostmi publikace. Přitom možnost registrace pro kohokoliv příchozího není k dispozici. Je třeba, aby potenciální zájemce o ni požádal. Tím není sledována jakákoliv diskriminace, ale zamezení vstupu robotů a tím i plnění fóra nežádoucím obsahem.

Témata (a tím samozřejmě všechna vlákna v nich obsažená), která jsou označena:

– písmenem R – jsou viditelná pro všechny registrované přispěvatele, (tj. pro registrované uživatele i pro členy).
– písmenem Č – jsou viditelná pouze pro členy klubu a moderátory.

Veškerá neoznačená témata jsou viditelná pro všechny příchozí, tedy i pro náhodné návštěvníky fóra, (hosty).

Viditelností je rozuměn přístup k přečtení obsahu, implicitně to NEZNAMENÁ možnost přispívat!

 
 

Aktualizováno 22.2.2015
* * * * *