Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Závěrečná šípková 2014

13.12.2014 @ 18:00 - 14.12.2014 @ 14:00

Společenské posezení na závěr sezóny 2014 proběhne skoro jako každoročně u Pepíka Linharta v roubené hospodě U Huberta v hlineckém Betlému, GPS 49°45’47.010″N, 15°54’22.426″E, viz http://www.huberthlinsko.cz/ A protože to je akce společenská, jistě využijete příležitosti ke sběru kladných bodů a vezmete s sebou svoji partnerku(-y). Při večerním promítání alespoň zjistí, kde jste se celý rok courali, a v neděli společně zavítáme na Veselý Kopec na předvánoční jarmark. Výstava přibližující lidové zvyky, dárky, ozdoby a pečivo probíhá ve všech objektech skanzenu.

Hospoda U Huberta

Hospoda U Huberta – orientační mapka

Parkování: Je možné zajet až k hospodě, (viz mapka), a to buď z Komenského ulice, (na vjezdu do Betléma ovšem někdy bývají květináče), anebo z ulice Jungmannovy přes mostek a vlevo. Komu se nechce příjezd hledat, může vozidlo zanechat na přilehlém parkovišti a dojít pěšky.

Večeře: Volný výběr z jídelního lístku a nebo doporučený kanec na šípkové omáčce s knedlíkem. Ten bude připravován speciálně pro nás na objednávku, tedy na počet porcí a nelze tak zaručit, že se dostane i na náhodně přišedší a předem nepřihlášené.

Ubytování: Je rezervováno v Penzionu Betlém, který je stejně jako hospoda součástí souboru lidových staveb. Cena 350 Kč za osobu/lůžko a noc. Až do uzávěrky přihlášek, viz níže, máme penzion bukovaný celý. Jestliže neobsadíme plnou kapacitu, bude zbytek majitelem dále veřejně nabízen, tzn. že ve výsledku nemusíme být v baráčku sami.
Penzion je zčásti roubená a zčásti zděná budova byla postavena v roce 2004 v duchu původní horácké architektury. Reklama praví, že pokoje jsou vybaveny ve stylu starých roubených chalup. Skříně, postele, noční stolky, lampičky, garnyže jsou vyrobeny ze smrkového masivu. Na pokojích je ještě stolek a dvě křesílka nebo taburety z ratanu. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení. Topení je centrální plynové. K přípravě jednoduchých jídel slouží hostům společná zařízená kuchyňka, která má vlastní sociální zařízení a kde mimo jiné je i TV se satelitním nekódovaným příjmem. Připojení k internetu je zdarma prostřednictvím wifi.

Přihlášky: Uzávěrka přihlášek je v pátek 31. října 2014 včetně. Prosím, abyste nespoléhali na telefon, neb si nepamatuji nic, co nemám několikrát napsané. Proto pro přihlášení preferuji  buď mail, anebo bylo k akci ve fóru založeno samostatné vlákno, tak napište doň.

Je samozřejmě možné, aby se na setkání dostavili i předem nepřihlášení účastníci. Nemohu jim ovšem zaručit ani kance, ani ubytování.

Upozorňuji, že pokud si někdo objedná ubytování a nepřijede, budu po něm požadovat finanční náhradu v plné ceně lůžka!

Pax vobiscum, Baky

* * * * *

Podrobnosti

Zahájení:
13.12.2014 @ 18:00
Ukončení:
14.12.2014 @ 14:00

Pořadatel

Baky
Telefon:
+420 732 244 078
E-mail:
baky_hk@volny.cz

Místo konání

Roubená hospoda U Huberta
Veleslavínova 157
Hlinsko, 539 01
+ Google Mapa
Telefon:
+420 777 225 250